Anasayfa » BIO CHEM STAR Yağ Alıcılar

BIO CHEM STAR Yağ Alıcılar


Star 100/200/300 – Alu Star 100/200/300

Bio Chem STAR Yağ Alıcılar
Bio Chem ALUSTAR Yağ Alıcılar

Bio Chem STAR kimyasalları, özellikle, döner sepetli, basınçlı yıkama makinalarında, ultrasonik ve yıkama tünellerinde metal parçaların temizlenmesi ve yağdan arındırılması için geliştirilmiş, çok güçlü, konsantre ve ekonomik kimyasallardır. Metal yüzeyindeki her türlü yağ, kir, vaks, gres, kesme yağları, iş kirlilikleri ve karbon, boya, polisaj artıklarını temizler, yüzeyi pasa karşı korurlar.

AB normlarına tam uyumlu olup çevre, insan sağlığı ve atık arıtma sistemlerine zarar vermezler. Biyolojik olarak tamamen parçalanarak yok olurlar. Solvent, Fosfat ve Silikon içermezler.

Starların en önemli özelliği, yağ, gres ve buna benzer kirliliklerle emülsiyon oluşturmazlar, çözeltide yağdan ayrılarak yağın altında birikirler. Böylece Star kimyasallar defalarca sirküle ettirilerek kullanılırlar. Bu da yıkama banyosunun ömrünü uzatır, temizleme kimyasalı çok daha uzun süre kullanılabileceğinden kimyasal tüketimi ve maliyeti azalır, atık maliyeti düşer.

Ayırıcı veya sıyırıcı ile biriken yağlar temizleme kimyasalından tamamen ayrılabilir. Su ile % 1-3 oranında seyreltilerek kullanılırlar. Etkinliğini arttırmak ve yıkama süresini kısaltmak için 40 – 80ºC arasında kullanılması tavsiye edilir.

Enerji Long Star oda sıcaklığında ( 20 – 25 ºC ) yağ alma ve temizleme işlemi yapar.
Ultrasonik ve Basınçlı yıkama makinalarında, Yıkama tünellerinde başarı ile kullanılır. Sürme, spreyleme ve daldırma/ çalkalama şeklinde yüzeye uygulanabilir.

Başa dön