Anasayfa » ELEKTROPOLİSAJ Epinox P – Epinox 48

ELEKTROPOLİSAJ Epinox P – Epinox 48


ELEKTROPOLİSAJ Epinox P - Epinox 48
ELEKTROPOLİSAJ Epinox P - Epinox 48
ELEKTROPOLİSAJ Epinox P - Epinox 48
ELEKTROPOLİSAJ Epinox P - Epinox 48
ELEKTROPOLİSAJ
Epinox P – Epinox 48

Epinox, Elektrokimyasal yöntemle, iş parçasının yüzeyinden kirlilik ve metal çözerek, oluşan yeni yüzeye oksijen bağlayan, çok komponentli, elektropolisaj sıvısıdır.

Elektropolisaj, metal yüzeyini parlatmak, çapak almak ve mikropsuz bir ortam yaratmak amacıyla yapılan elektrokimyasal bir işlemdir. Yüzeydeki tüm kirlilikleri, oksidasyonu, çapakları ve 15-30 mikron kalınlığındaki ana metali çözerek yüzeyi temizler ve parlatır. Paslanmaz çelik, Titan, Altın, Nikel, Sarı ve Alüminyum yüzeylere uygulanabilir. Mekanik polisaj ile elde edilen yüzeyden daha düzgün ve parlak bir yüzey ( Ra≤1 mikron ) çok daha kısa sürede elde edilir. Yüzeyin her noktası aynı parlaklıktadır.

Avantajları: Temiz, parlak, homojen ve hijyenik bir yüzey elde edilir. Oksit tabakaları, kaynak ve punta lekeleri yüzeyden temizlenir. Yüzeyde, kromca çok zengin pasif bir tabaka oluşur. Yüzey, mikropların barınamayacağı derecede ( Ra≤1 mikron ) ve her noktada temiz ve düzgündür. Kıvrımlar, köşeler ve kenarlar da aynı parlaklıktadır. Gıda, kozmetik ve ilaç sanayiinde, ürünün kontaminasyonunu ve bozulmasını önler. Kötü çevre şartları ve kimyasallar yüzeyi bozmaz. Mekanik ve ısıl işlem gerilmeleri giderilmiştir. Yüzey, her türlü korozyona karşı dirençlidir. Köşe, kenar, kıvrım ve kaynak bölgelerindeki çapakları alır. Bilenmiş yüzeyleri keskinleştirir. Yüzey parlaklığı, çok uzun seneler aynı görünümünü korur. Hidrojen kırılganlığı yok olmuştur. İşlem süresi ve maliyeti, el polisajına göre çok düşüktür.

Uygulama Alanları : Havacılık, otomotiv End., kimya ve petrokimya, gıda ve içecek, elektrik ve elektronik, tekstil ve kağıt, yat ve gemicilik, ilaç ve kozmetik, hastane ve cerrahi…

ELEKTROPOLİSAJ Epinox P - Epinox 48
ELEKTROPOLİSAJ Epinox P – Epinox 48

Başa dön