Anasayfa » Ürünler » Pelox » Pelox Hakkında

Pelox Hakkında

Pelox Bio Chemietechnik 1956 yılında kuruluşundan bu yana Paslanmaz Çeliklerin temizliği, pasivasyonu korunması ve bakımı konusunda geliştirdiği kimyasallarlabu konuda uzmanlaşmıştır.

Bu endüstride devam eden ilerlemeyle birlikte, paslanmaz çelik bugün mimariden inşaata, fabrika ve makine mühendisliğinden yiyecek ve içecek endüstrisine kadar birçok dalda malzeme olarak kullanılmaktadır. Buna paralel olarak yüzey temizleme, koruma ve bakım ürünlerine yönelik gereksinimler de artmıştır.

Pelox; kimyasallarının toksik içeriğini azaltarak ve biyolojik olarak doğada parçalanabilir maddeler kullanarak çevreye mümkün olan en az zarar veren ürünler geliştirdi.

Bugün Pelox, paslanmaz çelik yüzeylerin işlenmesi için çok geniş temizleme, koruma ve bakım ürünleri yelpazesi sunmaktadır.

Pelox, yalnızca ürünlerin üretimi ve dünya çapında satışıyla yetinmiyor. Ayrıca paslanmaz çelikle ilgili tüm sorularınız için ürün tavsiyesinde bulunuyor ve uygulama teknolojisi / ekipmanları, iş güvenlik malzemeleri konusunda da teknik destek vermektedir. 

Karşılaşılan her sorun için, paslanmaz çeliğin bileşimine, kirlilik türüne ve derecesine, dış ortam şartlarına, kullanım yerine ve istenen yüzey görünümüne bağlı olarak, Pelox, ürün yelpazesinden en uygun ürünü sunar.

Paslanmaz Çeliklerin yüzeyi, karıncalanmaya ve paslanmaya karşı koruyucu pasif bir tabaka ile kaplıdır. Isıl ve mekanik işlemler bu tabakayı bozar. Paslanmaya dirençli bu pasif tabaka, yeniden, çok kısa bir sürede oluşturulmalıdır. Bunun için kaynak lekeleri, paslanmalar ve diğer yüzey kirlilikleri, kimyasal yöntemlerle (Pickling) yüzeyden tamamen uzaklaştırılmalı ve yüzey pasive edilerek (Pasivasyon) ileride oluşabilecek paslanmaya karşı korunmalıdır.

Pelox ürünleri, bu işlemlerin oluşumunu garanti eder.

 

 

 

 

 

Başa dön