Anasayfa » Pelox SPK-3000 Pickling Spray

Pelox SPK-3000 Pickling Spray


Kaynak ve Yüzey Temizleme Jeli Sprey

Pelox SPK -3000 Pickling Spray Kaynak ve Yüzey Temizleme Sprey
Pelox SPK -3000 Pickling Spray
Kaynak ve Yüzey Temizleme Sprey

Paslanmaz çelik yüzeyindeki kaynak, ısıl işlem lekelerini, oksitlenmeleri, karıncalanmaları, hafif kir ve yağları tek bir işlemde temizler ve yüzeyi pasivasyona hazırlar. Soğuk çekim AISI 304 -316- 321 ve türevleri için uygundur.

Avantajları :
Min zehirli gaz emisyonu ve nitrit ürünleri,
Homojen ve parlak bir yüzey.

Reaksiyon Süresi : 45 –90 dakika ( 20°C de)

Tüketim : 4 – 6 m²/kg

Uygulama : Yüzeydeki yoğun kir ve yağları Pelox FRD ile temizleyin. Bidon muhteviyatını, homojen oluncaya kadar karıştırın. Karışımı, yüzeye el spreyi ( Pelox PD-Z ) veya basınçlı hava pompası ( Pelox P-SA ) ile spreyleyin. Reaksiyon süresi sonunda ( yüzey yeşil bir renk alır. 100 –150 Bar basınçlı temiz su ile yıkayın. Kendi halinde kurumaya bırakın. El sürmeyin.

Dikkat: Güneş ışığı altında uygulamayın. Çok sıcak yüzeye ( +25°C ) uygulamayın. Uygularken gözlük, eldiven, önlük vb. malzeme kullanın. Cilt ile temasta bol su ile yıkayın. İdeal uygulama ortam sıcaklığı 15-20°C . Soğukta süreyi uzatın.


Paslanmaz Çeliklerin yüzeyi, karıncalanmaya ve paslanmaya karşı koruyucu pasif bir tabaka ile kaplıdır. Isıl ve mekanik işlemler bu tabakayı bozar. Paslanmaya dirençli bu pasif tabaka, yeniden, çok kısa bir sürede oluşturulmalıdır. Bunun için kaynak lekeleri, paslanmalar ve diğer yüzey kirlilikleri, kimyasal yöntemlerle (Pickling) yüzeyden tamamen uzaklaştırılmalı ve yüzey pasive edilerek (Pasivasyon) ileride oluşabilecek paslanmaya karşı korunmalıdır.

Pelox ürünleri, bu işlemlerin oluşumunu garanti eder.

Başa dön