Anasayfa » Polinox T 100 Pickling Bath

Polinox T 100 Pickling Bath


Kaynak ve Yüzey Temizleme Sıvısı

Polinox T 100 Pickling Bath Kaynak ve Yüzey Temizleme Sıvısı
Polinox T 100 Pickling Bath Kaynak ve Yüzey Temizleme Sıvısı
Polinox T 100 Pickling Bath Kaynak ve Yüzey Temizleme Sıvısı

Polinox T 100 , Paslanmaz malzemenin üzerindeki her türlü oksidasyonu, karıncalanmaları, ağır pas ve kaynak lekelerini temizler ve yüzeyi pasive eder. CNF ile özel olarak kuvvetlendirilerek ana metal kaybı en az seviyede tutulmuştur. Yüzeyi bozmaz ve sarartmaz. Yüzeye, gümüş rengi, kalıcı, homojen bir renk verir. Yüzeyi pasifleştirerek ileride oluşabilecek paslanma ve karıncalanmaları önler.

Reaksiyon Süresi :
AISI 304, 304L vb : 30 – 60 dakika
AISI 316, 321 ve vb: 60 – 90 dakika

Tüketim : 10-15 m²/kg

Uygulama : Polinox T 100 , akıcı bir sıvı olduğundan yüzeye sürülmez. Malzeme üzerindeki ağır yağ, uygun bir kimyasalla temizlenir. Aside dayanıklı plastik bir kap içine konan parçaların üzerine Polinox konur. Kirlilik, malzeme cinsi ve ortam sıcaklığına bağlı olarak su ile 1:1 oranında seyreltilebilir. Banyonun karıştırılması ve uygulamanın iyi havalandırılmış yerlerde yapılması tavsiye edilir. Banyodan çıkarılan parçalar, basınçlı temiz su ile yıkanır.

Dikkat: Kullanım esnasında gözlük, lastik eldiven, önlük giyilmeli, gerekirse uygun bir maske takılmalıdır. Ortam iyi havalandırılmalıdır. Cilt ile temasta bol su ile yıkanmalıdır.

Paslanmaz Çeliklerin yüzeyi, karıncalanmaya ve paslanmaya karşı koruyucu pasif bir tabaka ile kaplıdır. Isıl ve mekanik işlemler bu tabakayı bozar. Paslanmaya dirençli bu pasif tabaka, yeniden, çok kısa bir sürede oluşturulmalıdır. Bunun için kaynak lekeleri, paslanmalar ve diğer yüzey kirlilikleri, kimyasal yöntemlerle (Pickling) yüzeyden tamamen uzaklaştırılmalı ve yüzey pasive edilerek (Pasivasyon) ileride oluşabilecek paslanmaya karşı korunmalıdır.


Pelox ürünleri, bu işlemlerin oluşumunu garanti eder.

Başa dön